نکات مهم در طراحی تابلو مغازه

نکات مهم در طراحی تابلو مغازه

نکات مهم در طراحی تابلو مغازه تابلو مغازه، یکی از اولین مواردی است که در زمان شروع و راه اندازی یک مغازه یا فروشگاه به صورت فیزیکی، مورد نیاز است.این تابلو به عنوان نمادی برای معرفی یک کسب و کار و همچنین جهت راهنمایی و جلب توجه مخاطبین مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی بیشتر شما خواننده گرامی، در ادامه به تعدادی از کاربردهای مختلف تابلو مغازه اشاره شده است.

  • معمولاً هنگامی که برای اولین بار قصد مراجعه به یک مغازه و فروشگاه را داشته باشید، اولین چیزی که توجه شما را جلب می کند،تابلو مغازه مورد نظر است.
  • زمانی که به دنبال آدرس مغازه خاصی در بازار و یا پاساژ هستید، وجود تابلو مغازه به شما در پیدا کردن محل مورد نظر کمک زیادی می کند.
  • استفاده از تابلو مغازه مدرن و شیک یکی از مهمترین ابزارهای تبلیغاتی برای مغازه هایی است که در یک بازار مشغول فعالیت هستند. به عبارت دیگر، زمانی که اطلاعات زیادی برای انتخاب یک مغازه در اختیار ندارید،زیبایی و جذابیت تابلو یک مغازهمی تواند در تصمیم گیری شما برای مراجعه به آن مغازه موثر باشد.

در حال حاضر همه کسب و کارها برای افزایش مشتریان و فروش بیشتر، به طور مداوم با یکدیگر رقابت دارند. رقابت شدید در دنیای تجارت باعث شده تا صاحبین کسب و کار، از هر فرصتی برای ایجاد تمایز با مغازه های هم صنف خود استفاده کنند. تابلو مغازه یکی از ابزارهای مهمی است که می تواند در زمینه تبلیغات محیطی نقش موثری داشته باشد.

در صنعت تابلوسازی تنوع زیادی برای سفارش و ساخت تابلو مغازه وجود دارد. وقتی می خواهید تابلو مناسبی سفارش دهید با گزینه هایی شامل تابلو چلنیوم، تابلو کامپوزیت، تابلو استیل و … مواجه می شوید.

برای انتخاب تابلو مغازه مناسب باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. برخی از این نکات کلی هستند. مثلاً  میزان بودجه و هزینه ای که شما برای این کار در نظر گرفته اید. همچنین نوع تابلو که می تواند شامل تابلو چلنیوم، کامپوزیت، پلاستیک، استیل، نئون و … باشد. اما عوامل دیگری هم وجود دارند که صرفاً به جنبه طراحی تابلو مغازه مرتبط هستند. در ادامه مطلب به بررسی این موارد می پردازیم.

طراحی تابلو مغازه

استفاده از حروف برجسته و سه بعدی در طراحی تابلو

استفاده از حروف برجسته در صنعت تابلو سازی چند سالی است که به شدت رواج پیدا کرده است. این کار مزیت های فراوانی دارد. اول اینکه باعث می شود تا تابلو مغازه،زاویه دید گسترده تری داشته و از جهات مختلف قابل مشاهده باشد.مزیت دوم این است که قابلیت ترکیب رنگهای مختلف در تابلو،با استفاده از حروف برجسته افزایش می یابد. نکته سوم اینکه نورپردازی در حروف سه بعدی به راحتی امکان پذیر است و جلوه بسیار زیبایی ایجاد می کند.

استفاده از فونت مناسب در طراحی تابلو مغازه

یکی از مسائلی که توجه به آن در ساخت تابلو مغازه اهمیت دارد استفاده از فونت مناسب است. تنوع بسیار زیاد فونت های موجود، گاهی باعث استفاده نامناسب و بی توجهی به تاثیرگذاری این عامل مهم در صنعت تابلوسازی می شود.

در خصوص انتخاب فونت باید به تناسب آن با کسب و کارتان دقت داشته باشید. هر فونتی مناسب هر کسب و کاری نیست. مثلاً فونت کودکانه مناسب مغازه تعمیرات لوازم خانگی نیست. یا مثلاً فونت دیجیتالی مناسب یک رستوران نیست. استفاده از فونت مناسب برای تهیه تابلو مغازه اثرگذاری آن را افزایش می دهد. نکته مهمی دیگری که در این زمینه باید مورد توجه قرار دارد خوانا بودن اطلاعات مندرج در تابلو است. در برخی از تابلوها، اطلاعات مختلفی از جمله شماره تماس هم نوشته می شود ولی نوع و اندازه فونتها و شیوه نوشتن به گونه ای است برای افراد به خوبی قابل خواندن نیست.در مورد انتخاب فونت مناسب باید به اندازه فونت هم دقت زیادی نمود. سایز فونتهای به کار رفته در ساخت تابلو باید به اندازه ای بزرگ باشد که توسط عابرین، از فاصله مناسب به راحتی دیده شود. توجه به این موارد در طراحی تابلو مغازهباعث افزایش اثربخشی تابلو می شود.

تابلو مغازه

استفاده از تصاویر در طراحی تابلو مغازه

یکی دیگر از نکات مهم در ساخت تابلو مغازه که با پیشرفت صنعت تابلوسازیاهمیت بیشتری پیدا کرده، استفاده از تصاویر مختلف در طراحی تابلو است. اثرگذاری و ماندگاری یک تصویر در ذهن مخاطبین بسیار بیشتر از کلمات است. معمولاً تابلوهایی که همراه با تصاویر مرتبط با فعالیت یک شغل باشند، بسیار بیشتر جلب توجه می کنند. مزیت استفاده از عناصر و تصاویر مرتبط این است که افراد با دیدن تصویر به راحتی با آن ارتباط برقرار می کنند.خوشبختانه انواع مختلف تابلو چلنیوم، استیل و کامپوزیت از متریالی ساخته شده اند که امکان طراحی و استفاده از شکلها و تصاویر مختلف بر روی آنها به راحتی امکان پذیر است.

 استفاده از نورپردازی در طراحی تابلو

استفاده از نورپردازیتابلو مغازه به دو شکل صورت می گیرد. گاهی نورپردازی در حروف ایجاد می شود و در مواردی همنورپردازی در زمینه تابلو به کار می رود. در برخی از تابلوها مانند تابلو چلنیوم، امکان نورپردازی در حروف وجود دارد. اما در تابلوهایی از جنس استیل، نورپردازی توسط لامپهای هالوژن صورت می گیرد. همچنین تابلوهای نئونی، پیکسلی و LED  هم از جمله تابلوهایی هستند که کاملاً بر پایه استفاده از نور،طراحی  و ساخته شده اند.

ترکیب رنگ و نور در تابلو مغازه

 استفاده از ترکیب رنگ در ساخت تابلو مغازه

استفاده مناسب از رنگ، یکی از موارد بسیار مهم در صنعت تابلو سازی است. همانطور که می دانید هر رنگی تاثیر احساسی خاصی بر افراد دارد. مثلاً رنگ سبز نماد طبیعت است و رنگ قرمز نمادی از هیجان. توجه به اثرگذاری احساسی رنگهای مختلف در طراحی تابلو می تواند در جلب توجه مخاطبین شما تاثیر زیادی داشته باشد. در طراحی و ساخت تابلو مغازه باید به کنتراست رنگها و استفاده از رنگ زمینه مناسب هم توجه داشت.با بهره گیری از هنر متخصصان گرافیک در صنعت تابلوسازی، می توانید از هنر ترکیب رنگ در طراحی تابلوی مورد نظر خود استفاده نمایید.

دوستان عزیز؛ در این مطلب به نکات مهمی که در طراحی تابلو مغازه باید مورد توجه قرار گیرد اشاره کردیم. برای طراحی یک تابلو مدرن که زیبایی بخش فضای کسب و کار شما باشد رعایت این موارد ضرورت دارد. در نهایت ترکیب این عوامل در طراحی تابلو است که منجر به خلق تابلویی زیبا و اثرگذار می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *