طراحی تابلو چلنیوم

طراحی تابلو چلنیوم

پس از تابلونویسی در ایران، تابلوسازی های نئون بر سر کار آمدند و پس از آن‌ها، تابلو حروف برجسته از نوع تابلو چلنیوم به ایران آمد. در حقیقت اولین نسل تابلوها در ایران، تابلو چلنیوم است که با استقبال چشمگیری مواجه شد.

در این مطلب طراحی این نوع تابلو سازی را به‌اختصار برای شما شرح خواهیم داد.چنانچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌باشیدتا انتهای مطالب ما را همراهی کنید.

 

طراحی تابلو چلنیوم

اولین اصل در تابلو چلنیوم طراحی آن است. نوع طرح در نظر گرفته‌شده باید به‌وسیله سفارش‌ دهنده تعیین شود. درصورتی ‌که سفارش‌ دهنده تابلو نیاز به مشاوره داشته باشد، می‌تواند از مشاورین تابلوسازی کمک بخواهد.
متخصصین ما در زمینه انتخاب تابلو چلنیوم و هرون تابلو سازی دیگر به ایشان کمک خواهند نمود و چنانچه نیاز باشد، به محل اجرای تابلو مراجعه نموده و با توجه به محل، تابلوی موردنظر را پیشنهاد می‌دهند.

ازآنجایی‌که امروزه، حروف برجسته در تابلو سر در مغازه، انواع مختلفی دارند، مشتریان در انتخاب نوع حروف نیز دچار سردرگمی می‌شوند. در این زمینه نیز مشاوران ما آماده خدمتگزاری می‌باشند. فونت‌های جدید و غیرتکراری که طراحان ما در طراحی تابلو مغازه به مشتریان پیشنهاد می‌دهند، بی‌نظیر است.

چگونگی ساخت تابلو چلنیوم:

  • طراحی حروف تابلو چلنیوم به‌وسیله نرم‌افزارهایVECTOR, Coreldraw انجام می‌شود. بهتر است طراحی حروف با نرم‌افزار انجام شود تا طرح دقیق‌تری به دست آید. با طرح حروف دقیق‌تر، تابلو زیباتر و حرفه‌ای‌تر به نظر خواهد رسید.
  • طرح حروف را بر روی پلکسی گلاس به‌وسیله دستگاه لیزر برش می‌دهند. برش‌ها حتماً باید با دستگاه ایجاد شود. چنانچه این برش به‌صورت دستی در کارگاه‌ها انجام شود، لبه‌ها ناصاف خواهند شد. لبه‌های ناهموار باعث عبور گر و خاک به داخل حروف می‌شود و دوام تابلو چلنیوم را کم می‌کند. حتی اگر نوارهای درزگیر را در حروف به کار ببریم، باز هم دوام آن را زیاد نمی‌کند.
  • بعد از این مرحله نوبت نوارهای لبه تابلو چلنیوم است که دورتادور حروف چسبانده شود. چلنیوم آلیاژ آلومینیوم است. به دلیل U شکل شدن این نوار هنگام نصب به لبه‌های حروف، آن را چلنیوم نامیدند. این نوارها به‌وسیله چسب مخصوص به لبه حروف چسبانده می‌شود.
  • زیره تابلو چلنیوم، صفحه پی‌وی‌سی است. پی‌وی‌سی در مقابل عوامل جوی، در زمره مقاوم‌ترین عناصر قرار دارد.
  • درزگیری تابلو بسیار مهم است. هیچ نوع گردوغبار و رطوبتی به داخل حروف نباید نفوذ کند.
  • منبع تغذیه نور در تابلو مغازه یکی از مهم‌ترین عوامل است. طراحی تابلو چلنیوم در این بخش ، به مکان نصب تابلو سازی بستگی دارد و نوری که سفارش‌دهنده تابلو از آن انتظار دارد.بر اساس مقدار نوری که نیاز است، منبع تغذیه مناسب را انتخاب نمایید.
  • طراحی لامپ‌های مورداستفاده در تابلو چلنیوم، باید صحیح انجام شود.لامپ‌های SMD,LEDدر این تابلوها مورداستفاده قرار می‌گیرند.
  • بر اساس سفارش مشتری، تابلو می‌تواند دارای فن برای خنک نگه‌داشتن تابلو باشد یا نباشد.
  • چنانچه مشتری بخواهد، می‌توان از کنترل از راه دور نیز استفاده کرد.
  • پس از انجام این مراحل، تمام طرح موردنظر را بر روی کامپوزیت پیاده می‌کنند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.