نحوه ساخت تابلو چلنیوم

نحوه ساخت تابلو چلنیوم

تابلوسازی در گذشته تنوع زیادی نداشت  ولی با متنوع شدن حرفه‌ها و بزرگ شدن بازار رقابت، تابلوهای تبلیغاتی شکل تازه‌ای به خود گرفت و متنوع‌تر شد. از بین تابلو مغازه ها ، تابلو چلنیوم در جذب مشتری کمک شایانی به شما خواهد نمود.

گروه تابلوسازی رسام این مطالب را جهت آشنایی شما عزیزان با نحوه ساخت تابلو چلنیوم تهیه نموده است. چنانچه مایل به دریافت اطلاعات در مورد ساخت این نوع تابلوسازی هستید، تا انتهای مطلب با ما باشید.

نحوه ساخت تابلو چلنیوم، قدم‌به‌قدم:

در ادامه مطلب ساخت تابلو چلنیوم را گام‌به‌گام برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم.


رسم طرح موردنظر:

ابتدا طرح موردنظر را در نظر گرفته و آن را با نرم‌افزارهایillustrator, VECTOR, Coreldraw طراحی می‌کنیم. البته نرم‌افزارهای دیگری هم درزمینهٔ طراحی می‌توانندکمک‌حال شما باشند ولی این نرم‌افزارها از پرکاربردترین‌ها هستند.

این طرح باید بسیار دقیق و با دقت تهیه شود. در حقیقت حروف تابلو چلنیوم با این نرم‌افزارها قابل طراحی هستند و شما می‌توانید همه خصوصیات از نوع فونت، سایز آن و ایتالیک یا بولد بودن حروف موردنظر را مشخص نمایید.

پس از آماده شدن طرح،در کارگاه تابلوسازی آن را با دسنگاه برش لیزر برش می‌دهیم . قابل ذکر است که استفاده از نرم‌افزارها برای طراحی حروف تابلو چلنیوم صرفاً جهت ساخت لبه‌های حروف است.

خم حروف در تابلوسازی :

پس از مرحله برش به‌وسیله لیزر، باید این لبه‌ها روی پلکسی چسبانده شود. ولی قبل از آن باید خم حروف به‌درستی انجام شود. دستگاه‌هایی که این کار را انجام می‌دهند خارجی هستند و ساخت خم حروف فارسی توسط آن‌ها کمی مشکل است چون برای حروف لاتین طراحی‌شده‌اند. بنابراین کار خم سازی لبه تابلو چلنیوم باید به‌وسیله افراد ماهر انجام شود. این کار در تابلوسازی رسام به‌وسیله استادکاران ماهر انجام می‌شود.

چسباندن لبه‌های حروف :

برای چسباندن لبه تابلو چلنیوم و پلکسی نیاز به میز آهنی داریم که بتوانیم با آهن‌ربای مخصوص لبه‌ها را ثابت بر روی پلکسی نگه‌داریم و سپس آن‌ها را به‌وسیله چسب مخصوص بچسبانیم. البته چسب پی‌وی‌سی و چسب یک‌ دو سه همراه با اسپری آن نیز اغلب اوقات به کار می‌رود.

زیرسازی تابلو چلنیوم :

زیرسازی این نوع تابلو سازی معمولاً صفحه‌های پی‌وی‌سی باضخامت هشت یا ده میلی‌متر است. پی‌وی‌سی جنسی است که در مقابل آب و باد و باران و ضربه و حرارت مقاوم است و بهترین جنس برای زیرسازی است.

نورپردازی تابلو چلنیوم:

در نورپردازی این نوع تابلوسازی معمولاً از انواع SMD مانند نوع بلوکی یا نواری استفاده می‌شود. اما مهم‌ترین موضوع که باید به آن توجه زیادی داشته باشید، منبع تغذیه است. انتخاب منبع تغذیه‌ای که برق شهری را با ولتاژ مناسب لامپ‌ها تنظیم کند. این امر با توجه به متراژ لامپ به‌کاررفته باید محاسبه شود.

نصب حروف بر روی تابلو:

پس از اتمام کار، حروف تابلو چلنیوم بر روی ورق کامپوزیت نصب می‌شوند. این ورق‌ها دارای دوام زیادی هستند و مناسب ‌ترین متریال برای زمینه تابلو چلنیوم می‌باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *