محاسبه قیمت تابلو چلنیوم

محاسبه قیمت تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم یکی از اولین اولویتهای بسیاری از افراد به  عنوان تابلو مغازه، فروشگاه و … است. این تابلوها در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. این تنوع باعث شده تا برای معرفی و تبلیغ بسیاری از مشاغل و کسب و کارها قابل استفاده و کاربرد باشد. یکی از موضوعات مهم در خصوص استفاده از تابلو چلنیوم برای تبلیغات محیطی، توجه به قیمت آن است. در این مطلب قصد داریم تا به عواملی که در تعیین قیمت این تابلوها نقش دارند اشاره کنیم.

قبل از بررسی قیمت باید به یک نکته اشاره کنیم. اینکه تابلو چلنیوم دارای انواع گوناگونی است. مدلهای ساده، طلایی، فول کالر، لترمکس، پانچی و … تعدادی از نمونه های تابلو چلنیوم موجود در بازار هستند. با وجود تمام تفاوتهایی که در انواع مختلف این تابلوها وجود دارد، ساختار کلی تشکیل دهنده تابلوهای چلنیوم معمولاً یکسان است. به عبارت دیگر این تابلوها از قطعات و اجزاء مشخصی ساخته شده اند. به طور کلی کیفیت، نوع و میزان متریال به کار رفته در یک تابلو، عاملی مهم در تعیین قیمت آن است. در ادامه به قطعات و قسمتهای تشکیل دهنده موجود در این تابلوها اشاره می کنیم.

تابلو چلنیوم

قطعات تابلو چلنیوم

به زبان بسیار ساده یک تابلو چلنیوم از حروف، تصاویر و یا اشکال مختلفی تشکیل شده که در داخل یک چارچوب قرار گرفته اند. این حروف روی یک سطح زمینه نصب شده اند و نورپردازی در آنها به کار رفته است. حروف به کار رفته در تابلو چلنیوم برجسته و سه بعدی هستند. برای ساخت این حروف برجسته از مواد و متریال مختلف و متنوعی استفاده می شود. در این قسمت به بررسی جزئی تر قطعات تشکیل دهنده تابلو می پردازیم.

  • متریال مورد استفاده برای زیر سازی تابلو
  • مواد مورد استفاده برای نمای حروف
  • مواد لازم جهت ساخت لبه حروف
  • لامپ های smd  برای نورپردازی تابلو

این موارد اجزای اصلی تشکیل دهنده یک تابلو هستند. در ادامه به تاثیر هر کدام از این موارد در تعیین قیمت تابلو چلنیوم اشاره می شود.

زیرسازی تابلو

یکی از عوامل مهمی که در تعیین قیمت تابلو چلنیوم تاثیر دارد مربوط به متریال به کار رفته جهت زیر سازی است که حروف روی آن نصب می شوند. در این زمینه باید اشاره کنیم که در صنعت تابلوسازی معمولاً از این متریال برای زیر سازی تابلوها استفاده می شود.

  • زیر سازی شیشه
  • زیر ساز سنگ
  • زیرساز کامپوزیت
  • زیر ساز چوب
  • زیر ساز پلکسی
  • زیر ساز پی وی سی

محاسبه قیمت تابلو چلنیوم و استفاده از هر کدام از این مواد به نوع تابلو و کاربری آن و سلیقه مشتری بستگی دارد. با استفاده از گزینه های مقرون به صرفه تر مانند پی وی سی و یا پلکسی می توان هزینه ساخت تابلو را کاهش داد. از زیرسازی چوب هم به عنوان یک متریال شیک و البته گران قیمت  در صنعت تابلو سازی برای ساخت انواع تابلو مغازه و … استفاده می شود.

انواع تابلو چلنیوم

ساخت حروف و قیمت تابلو چلنیوم

بخش اصلی یک تابلو مغازه یا فروشگاه شامل حروف مورد استفاده در آن است. برای ساخت حروف تابلو چلنیوم از مواد مختلفی استفاده می شود. برای این کار معمولاً از ورقهای pvc ، پلکسی گلاس و یا ورق استیل استفاده می شود.

همچنین برای برجسته سازی و ساخت لبه بیرونی حروف از مواد مختلفی مثل رول چلنیوم، نئون، استیل و یا پلکسی استفاده می شود. کاربرد این متریال نقش بسیار مهمی در تعیین میزان برجستگی حروف دارد. مثلاً می توان برای ساخت این لبه ها از رولهای چلنیوم در ابعاد7،9 و 11 سانتی متر استفاده کرد. عامل تعیین کننده قیمت این متریال در درجه اول به کیفیت ساخت آنها مربوط می شود. همچنین نوع طرح و رنگ این مواد و مقدار کاربرد هر کدام از آنها در ساخت تابلو، در قیمت نهایی تابلو چلنیوم تاثیرگذار است.

علاوه بر نوع متریال مورد استفاده جهت ساخت حروف، میزان استفاده از آنها هم مهم است. در همین زمینه باید به اهمیت قطر حروف اشاره کرد. طبیعتاً با افزایش قطر حروف، قیمت نهایی هم افزایش پیدا می کند. از طرف دیگر، به هر اندازه که قطر قلم و  فونت حروف بیشتر شود، متراژ نهایی تابلو هم افزایش پیدا می کند. با افزایش متراژ نهایی تابلو، قیمت هم افزایش پیدا می کند.

نورپردازی و قیمت تابلو

یکی از مهمترین پیشرفتهای صنعت تابلو سازی در زمینه نورپردازی تابلوهای مختلف بوده است. نورپردازی یکی از عوامل مهم ایجاد تنوع در ساخت انواع تابلو چلنیوم است. تابلوهایی مانند تابلو چلنیوم فول کالر،RGB  و نوراندریک از نمونه هایی هستند که به دلیل نورپردازی خاصی که دارند نسبت به بقیه متمایز شده اند.

در تابلو چلنیوم از لامپ های SMD  بلوکی جهت نورپردازی و ایجاد روشنایی استفاده می شود. این لامپ ها در دو نوع تک رنگ و فول کالر در بازار موجود هستند. مدل تک رنگ ضد آب نیست و در فضاهای بسته بیشتر کاربرد دارد. مدل فول کالر به دلیل خاصیت ضد آب در اماکن و فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این لامپ ها به دلیل مصرف بهینه انرژی و کاهش مصرف برق بسیار مقرون به صرفه است. کیفیت لامپ های SMD عامل دیگری است که در تعیین قیمت تابلو چلنیوم تاثیرگذار است.

نورپردازی تابلو چلنیوم

تاثیر عامل طراحی در قیمت تابلو چلنیوم

محاسبه قیمت تابلو چلنیوم و عامل مهم دیگری که در صنعت تابلوسازی و همچنین تعیین قیمت یک تابلو نقش دارد،  مربوط به هنر طراحی تابلو است. عواملی که تا اینجا مورد اشاره قرار گرفت بیشتر به نقش متریال و ابزار مورد استفاده برای ساخت تابلو اشاره داشت. اما در کنار این موارد، توجه به طراحی تابلو اهمیت بسیار زیادی دارد. در این زمینه می توان تابلو مغازه را به صفحه بوم نقاشی تشبیه کرد. رنگ و قلم و کاغذ، ابزار مشترکی هستند که در اختیار هر نقاشی قرار دارند. اما الزاماً وجود این ابزار، یک اثر هنری فوق العاده  و زیبا را خلق نمی کند.

در خصوص ساخت تابلوی تبلیغاتی هم  به همین شکل است. ایده های نوآورانه، طراحی خلاقانه، استفاده درست از حروف و چینش آنها و استفاده از روانشناسی رنگها در کنار نورپردازی حرفه ای، باعث ساخت یک تابلو زیبا و اثرگذار می شود.

ضمن سپاس از توجه شما، امیدواریم نکات مطرح شده در خصوص تعیین قیمت تابلو چلنیوم برای شما مفید واقع شده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *