تابلو چلنیوم و سبکهای مختلف

تابلو چلنیوم و سبکهای مختلف تابلو چلنیوم یکی از انواع تابلو های حروف برجسته است که این روز ها در میان مشتریانی که به دنبال تهیه تابلو مغازه یا سایر تابلو های تبلیغاتی هستند طرفداران فراوانی یافته است.  این تابلو ها با توجه به ویژگی های بسیاری که دارند هر روز توسعه بیشتری می یابند. تابلو سازی حروف برجسته یا تابلو چلنیوم با سبک ها و متریال های مختلفی تولید می شوند. مدل های مختلف این تابلو ها و ویژگی های هر یک را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم. برای آن که بتوانید انتخاب مناسبی در خصوص تابلو مغازه داشته باشید لازم است در ابتدا بدانید آن چه نیاز دارید چه مواردی است. نیاز سنجی به شما کمک می کند تا بهترین گزینه ها را انتخاب نمایید.

تابلو چلنیوم و حروف برجسته مدل کریستالی

یکی از معروف ترین و درعین حال جدید ترین پیشرفت هایی که در زمینه تابلو چلنیوم و تابلو های حروف برجسته صورت گرفته است ورود تابلو های مدل کریستالی به بازار است. از عمر تابلو کریستالی زیاد نمی گذرد. از این تابلو های می توان به عنوان تابلو مغازه استفاده نمود. تابلو هایی که بسیار زیبا هستند دو ویژگی مهم آن ها این است که به سبب درخشندگی و زیبایی فراوانی که دارند می توانند نظر مخاطبان را به خوبی جلب نمایند.  در ساخت این تابلو ها در صنعت تابلو سازی از سنگ های ویژه ای استفاده می شود. به این سنگ ها آکریلیک گفته می شود.این سنگ ها که به سنگ های یخی نیز شهرت دارنددرخشندگی چشم نوازی دارند. حروف برجسته ای که از این طریق تولید می شوند با لبه چلنیوم ساخته می شوند. صفحه ای که روی این حروف برجسته نصب می شود معمولا صفحه های شفافی هستند. سنگ های یخی بر روی این صفحه قرار می گیرند. در تابلو چلنیوم معمولا از صفحات رنگی استفاده می شود که در تابلو های کریستالی به جای رنگ از سنگ های آکریلیک رنگی استفاده می شود.

تابلو سازی

تابلو چلنیوم و حروف برجسته مدل وکیوم

تابلو های وکیوم نوع دیگری از پیشرفت در زمینه تابلو چلنیوم و حروف برجسته به شمار می آیند. این تابلو ها نیز طرفداران بیشماری دارند.  معمولا تابلو چلنیوم و حروف برجسته مدل وکیوم از جنس استیل ساخته می شوند. حتی می توان در تولید این تابلو ها از استیل رینگی استفاده نمود. این نوع استیل دارای رنگ بندی های متنوعی است که می توان با استفاده از آن ها طرح های زیبایی را خلق نمود. ویژگی مهم در این تابلو ها این است که در آن ها می توان طرح های سه بعدی خلاقانه ای را تولید نمود. به بیان ساده تر انعطاف پذیری بالا در این تابلو به خوبی قابل مشاهده است. از طرف دیگر در تابلو های وکیوم می توان از نور پردازی های مختلفی استفاده نمود و به همین سبب می توانند سبب جذب نظر مخاطبان شوند. در کنار همه ویژگی هایی که برای تابلو وکیوم ذکر گردید این تابلو در میان انواع تابلو چلنیوم دارای استحکام و قدرت مناسبی هستند و به همین سبب طول عمر خوبی دارند.  البته باید به این نکته اشاره نمود که به طور کلی تابلو چلنیوم و انواع مختلف تابلو های حروف برجسته دارای طول عمر بالایی هستند.

تابلو چلنیوم و انواع تابلو های لبه سوئدی

تابلو چلنیوم و سبکهای مختلف تابلو لبه سوئدی نوع از تابلو های حروف برجسته می باشد اما دارای تفاوت هایی در لبه ها با تابلو چلنیوم می باشد.  در این تابلو ها بر خلاف تابلو چلنیوم اختلاف سطحی در لبه ها وجود ندارد و در واقع حروف برجسته به طور کامل فلت هستند. این لبه ها اگر چه از چلنیوم ساخته می شوند اما در واقع روش ساخت متفاوتی دارند. ویژگی مهم در این تابلو ها کیفیت بالای آن ها می باشد. این تابلو ها یکی از مهم ترین و جدید پیشرفت هایی هستند که در زمینه تابلو سازی ایجاد شده اند. در کشور های مختلف به ویژه در اروپا افرادی که قصد سفارش تابلو مغازه دارند به دنبال استفاده از تابلو هایی هستند که حروف برجسته در آن ها حالت فلت داشته باشند. یکی دیگر از نام هایی که برای تابلو های لبه سوئدی در نظر گرفته شده است لبه هندی است. از لحاظ ویژگی های ظاهری این تابلو ها مشابه سایر مدل ها بوده و تنها تفاوت در همان موضوع فلت بودن است که می تواند زیبایی کار را چندین برابر نماید.

 

تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم و تابلو های لاس وگاسی

تابلو چلنیوم و سبکهای مختلف تابلو های لاس وگاسی را می توان به عنوان یکی از جذاب ترین انواع تابلو چلنیوم و تابلو مغازه دانست. این تابلو ها به سبب درخشندگی و جذابیت فراوانی که دارند لاس وگاسی نام گرفته اند. لاس وگاس یکی از مهم ترین مراکز تفریحی جهان است و که نور و درخشندگی تابلو ها در خیابان های آن می تواند توجه هر مخاطبی را به خود جلب نماید.این سبک از تابلوسازی داری ویژگی های منحصر به فردی است.  در آن معمولا از دایره هایی استفاده می شود که ضخامت های بالایی دارند. ضخامت این دایره تا حدود 8 سانتی متر می رسد. البته می توان ضخامت را در این تابلو ها 6 یا 4 نیز در نظر گرفت. لامپ های مخصوصی که برای نور پردازی در این تابلو تعبیه می شود معمولا در پشت صفحه پلکسی قرار می گیرند. این لامپ ها درون سوراخ هایی که با لیزر بریده شده اند قرار می گیرند و جذابیت تابلو های لاس وگاسی را چندین برابر می کنند. برای ساخت تابلو های لاس وگاسی می توان از متریال های گوناگونی استفاده نمود. برخی از افراد علاقه دارند این تابلو ها را از جنس فلز و استیل تولید کنند اما می توان تابلو مغازه را به صورت لاس وگاسی اما با استفاده پلاستیک تولید نمود. ویژگی مهم در تابلو هایی که با روش لاس وگاسی تولید می شوند این است که می تواند برای کسب و کار های جوان پسند انتخاب بسیار خوبی باشد. تابلو های لاس وگاسی می توانند نظر مخاطبان را به خوبی به خود جلب نمایند. اگرچه این تابلو ها طرفداران بسیاری دارند اما نباید فراموش گرد که در این تابلو ها تمرکز بر نور پردازی بوده و به همین جهت هزینه بیشتری برای تامین انرژی باید صرف شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *